Padla tudi Ribnica

Velenje, 4. maja – Vodilna ekipa drugega dela 1. NLB Leasing lige je že v prvem polčasu pokazala, da ne bo dovolila presenečenja, sploh ne v domači Rdeči dvorani. Tako ohranja točko prednosti pred velikim tekmecem za naslov prvaka Celjem Pivovarno Laško.
Velenjski rokometaši so že na polčas odšli z izdatno prednostjo šestih golov, svojo premoč pa so tudi v drugem delu le še potrdili in imajo zdaj sami na vrhu lestvice drugega dela brezhiben izkupiček treh zmag.
Čeprav je gostujoči trener po zaostanku 15:22 z odmorom skušal prekiniti nalet Velenjčanov, mu to ni uspelo, stroj Marka Šibile je neusmiljeno mlel naprej in se na koncu veselil zmage s plus osem. V vrsti domačih so bili s po šestimi goli uspešni kar trije posamezniki – Nejc Cehte, Niko Medved in Mario Šoštarič.
Gorenje Velenje se bo v četrtem kolu v soboto v gosteh ob 17. uri merilo z mariborskim Branikom.