Ose zanesljivo naprej

Lahti – Rokometaši velenjskega Gorenja so se uvrstili v osmino finala evropskega pokala. Na današnji povratni tekmi tretjega kroga so namreč v gosteh premagali finski Cocks z 32:27 (18:13).

Velenjski rokometaši so po italijanski Sieni (skupni izid 61:44) zanesljivo izločili še finskega predstavnika Cocks iz Riihimäkija. Potem ko so na prvi tekmi v Velenju slavili s petimi goli razlike, so na Finskem že v prvem polčasu skupno prednost še povišali in brez težav prišli med 16 najboljših ekip v evropskem pokalu.

Nerešljiva uganka za rokometaše iz dežele tisočerih jezer je bila predvsem trojica, Tilen Sokolič, Kenan Pajt in Domen Tajnik, ki so zabili dve tretjini velenjskih zadetkov v prvih 30 minutah.

Ob zmagi je Aleks Kavčič dosegel sedem golov.