Ose popikale Koprčane

Velenje – Velenjski in koprski rokometaši so danes v Šaleški dolini odigrali prvo ligaško tekmo po več kot enomesečnem premoru zaradi svetovnega prvenstva v Egiptu. Premierna tekma v tem letu se je končala z zmago domačih rokometašev, ki so se utrdili na tretjem mestu. Za drugo uvrščenimi Trebanjci, ki so v dosedanjem delu državnega prvenstva odigrali tudi dve tekmi več, zaostajajo zgolj za točko.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so temelje za novo zmago postavili že v prvi polovici tekme, na premor ob polčasu pa odšli s prednostjo šestih golov 17:13. Tudi v drugem polčasu nasprotniku niso dovoli, da bi ogrozil njihovo vodstvo. Tekmo so skleni z rezultatom 31:27 in na svoji dvanajsti tekmi v ligi NLB dosegli enajsto zmago.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s šestimi goli.

Ose bodo tekmo 15. kroga igrale v četrtek, 4. februarja, ko bo gostile LL Grosist Slovan.