Na koncu močno popustili

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi osmine finala evropskega pokala premagali Borac iz Banjaluke z 32:28 (15:11). Na začetku je bila tekma izenačena potem pa so izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića gostom do polčasa ušli za pet oziroma ob polčasu za štiri gole. V drugem polčasu so igrali zelo dobro do 52. minute, ko so vodili že z (29:22). Toda nato jim je koncentracija padla in gosti iz BiH, ki jih je pred kratkim prevzel nekdanji slovenski selektor Veselin Vujović, so se jim približali na vsega tri gole (31:28), končni izid na dvoboju pa je postavil Tilen Sokolič. Velenjčani tako odhajajo na povratno tekmo v BiH, ki bo v soboto, 20. februarja, s prednostjo štirih golov.

V velenjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Aleks Kavčič z desetimi goli, enega manj je dosegel Sokolič.