Matej Grudnik zmagal na GHD Podnanos

V  soboto 1.10. in nedeljo 2.10. je v Podnanosu pri Ajdovščini potekala letošnja zadnja dirka slovenskega državnega prvenstva v avtomobilskih gorskih hitrostnih dirkah. Dirka na tej progi je bila letos izvedena prvič, potekala pa je na prenovljeni cesti, ki teče vzporedno z avtocesto od Podnanosa do Razdrtega v dolžini 4,7 km. Na dirki je nastopilo 90 dirkačev z 81 avtomobili, 8 formulami in enim prototipom.

Matej Grudnik je s svojim Cliom E1 s štirikolesnim pogonom bil zelo hiter že na sobotnih treningih, v nedeljo po prvi tekmovalni vožnji zaostajal 0,9 sek za prvim in 0,7 za drugim ter zasedal tretje mesto. V drugi vožnji je postavil nov rekord proge za avtomobile in za 3,9 sek premagal najožja konkurenta. V skupnem seštevku časov obeh voženj je bil boljši od drugega za 3,1 sekunde.