Maribor upravičil vlogo favorita

Maribor, 24. julija – Nogometaši Maribora so v tekmi 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Rudar z 2:0 (1:0).
Mariborčani so v zadnji tekmi drugega kroga državnega prvenstva upravičili vlogo favorita in osvojili vse tri točke. Mariborčani so, kljub temu, da so nekateri pomembni igralci tokrat počivali, imeli pobudo in si ustvarili vrsto obetavnih priložnosti. Velenjčani pa so igrali preveč bojazljivo. Čeprav so v preteklih sezonah zadali veliko težav Mariborčanom, so bili tokrat premalo odločni za novo presenečenje.
Prevlado so domači unovčili v 33. minuti. Dare Vršič je izvajal kot z desne strani, žoga se je iz kazenskega prostora spet odbila do njega. Vnovič jo je poslal pred gol Velenjčanov, z natančno podajo pa našel Omoregia, ki jo je z glavo poslal v mrežo za prvi zadetek v dresu podprvakov.
Velenjčani so šele v drugem polčasu prvič resneje ogrozili vrata domačih. Nekoliko pogumnejša igra velenjske vrste pa ni prinesla spremembe rezultata, še več, v 89. je Omoregie še drugič zadel.
V naslednjem krogu bo 30. julija Rudar gostil Koprčane.