Ljubljančani so bili lahek zalogaj

Velenje – Rokometaši Gorenja Velenja so v uvodnem krogu lige NLB premagali Ljubljano. Velenjčani so od prve do zadnje minute nadzirali novince na prvoligaški sceni in osvojili prvi par točk v novi sezoni s 30:18 (14:11). Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so tekmo dobro odprli in z vodstvom 5:1 nakazali, da bodo gospodarji na domačem igrišču. Toda do konca prve polovice tekme so potem precej zanihali, tako da so se jim Ljubljančani ob koncu polčasa približali na gol zaostanka (9:8). Ekipa iz Šaleške doline je na odmor odšla vseeno s tremi zadetki prednosti 14:11.

Po odmoru pa so Velenjčani zaigrali veliko bolje in so si sredi polčasa priigrali že osem golov prednosti (21:13), na koncu pa slavili s +12 (30:18). V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Verdinek s sedmimi goli.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu gostovali pri še enem novincu v ligi LL Grosist Slovanu. Tekmi bo v soboto, 12. septembra.