Lahka zmaga

Velenje, 6. marca – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 21. krogu lige NLB premagali Dol TKI Hrastnik z 31:20 (15:11). Velenjčani so pričakovano prišli do zmage proti predzadnji ekipi prvenstva. Gorenje, ki se je vsaj začasno povzpelo na drugo mesto na lestvici, je vodilo praktično vso tekmo. Velenjčani so temelje zmage postavili že v prvem polčasu, tekmece pa so ves čas držali na varni razdalji. Pri domačih je bil s šestimi goli najboljši strelec Tadej Mazej.

Gorenje Velenje bo v 22. krogu 16. marca gostovalo v Ivančni Gorici.

Vlado Matanović, rokometaš Gorenja Velenja: »Dobro smo se pripravili na današnjo tekmo. Sicer se je v našo igro prikradlo kar nekaj napak, sploh ob koncu prvega dela. A smo nato v drugem polčasu odpravili napake, zaigrali malce boljše tudi v obrambi in na koncu zasluženo slavili.«