Janja Garnbret do zlata

Argentier – Na evropskem mladinskem prvenstvu v balvanskem plezanju v francoskem Argentieru je kadetinja Janja Garnbret (Šaleški AO), po junijskem naslovu evropske prvakinje v težavnostnem plezanju osvojila še balvansko lovoriko.

“Zelo sem vesela, da sem že trikrat postala evropska prvakinja, in upam, da bom v tem slogu tudi nadaljevala,” je bila zadovoljna Garnbretova tudi evropska podprvakinja v težavnosti v članski konkurenci iz Chamonixa pred dobrim tednom, ki bo na začetku septembra v Arcu poskušala ubraniti lanski naslov svetovne mladinske prvakinje v težavnosti.
V finalu je vrhunsko natopila tudi Tjaša Slemenšek (Šaleški AO), ki je v kategoriji kadetinj osvojila 4. mesto.
Kadetinja Sara Lukič (Šaleški AO) je dosegla 11. mesto, kadet Nejc Dvoršek (Šaleški AO) pa 24. mesto.