Iz Novega mesta sklonjenih glav

Novo mesto – Osrednja tekma 6. kroga prve rokometne lige NLB se je odvila med dvema še neporaženima ekipama in sicer med Trimom Trebnje in velenjskim Gorenjem. Tekma v dolenjski prestolnici, v športni dvorani Leona Štuklja, se je končala z zmagoslavjem domačinov. Ti so goste premagali z rezultatom 29:28 (14:17). Za Velenjčane je bila to prva tekma po desetdnevni osamitvi zaradi okužbe nekaterih igralcev z novim koronavirusom.

V prvem polčasu so Velenjčani pokazali dobro igro in na odmor odšli s tremi goli prednosti. V drugem polčasu pa so jim domačini kmalu začeli dihati za ovratnik ter jim na koncu tekme ušli za dva gola, ki jih gostje niso uspeli nadoknaditi.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje:
“Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, nato pa so domačini več igrali na moč in uspeli slaviti. Mi smo izgubili tudi nekaj žog. Trimu pa čestitam za zmago.”

V prihodnjem krogu v soboto, 17. oktobra, bodo Velenjčani gostili ormoški Jeruzalem.