Gorenje vpisalo nove točke

Velenje, 13. februarja – Rokometaši velenjskega Gorenja so na tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Dobovo s 35:23 (14:12).
Velenjčani so vknjižili novi točki, a niso pričakovali, da jim bodo Dobovčani v Rdeči dvorani nudili tako dober odpor. Gosti so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni domačim “osam”, v 13. minuti so celo povedli z 8:6, stik z Velenjčani so držali vse do 35. minute, ko so zaostajali le za dva gola (15:17).
V nadaljevanju so na igrišču vendarle zagospodarili izbranci domačega trenerja Marka Šibile in si štiri minute kasneje priigrali prednost šestih golov (22:16), nato pa postopoma višali svojo prednost do končne zmage s 35:23.
V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Staš Skube in Mario Šoštarič, oba sta dosegla po sedem golov, v dobovški je Izidor Hotko dosegel šest zadetkov.
Velenjčani bodo v prihodnjem krogu gostovali v Mariboru Tekma bo v soboto, 20. februarja.