Gorenje Velenje boljše od Kopra

Velenje, 23. oktobra – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu lige NLB v domači Rdeči dvorani, pred kakšnimi tristo navijači, premagali Koper z 29:23 (16:12).

Državni prvaki iz Velenja so po zaspanem začetku že ob koncu prvega polčasa strli goste z obale in vpisali peto zmago v tem tekmovanju. S tem so napredovali na tretje mesto lestvice, med tem ko so Koprčani začasno ostali na desetem.

Dvoboj se je sicer za goste začel zelo dobro, saj so hitro povedli s 4:1, prednost treh zadetkov pa so imeli nazadnje v 17. minuti, nato pa so še pred odmorom domači stopili na plin in z delnim izidom 8:1 na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov (16:12).

V drugem polčasu so domači ves čas ohranjali prednost in na koncu gostom ušli za šest golov. .

Najboljši strelec pri domačih je bil Kenan Pajt s sedmimi goli, od tega jih je šest dosegel v prvih 16 minutah. Šest jih je dodal Ibrahim Haseljić.

Velenjčani bodo v 8. krogu naslednjo soboto gostovali pri Jeruzalemu iz Ormoža.