Gorenje padlo v Ormožu

Ormož – Rokometaši ormoškega Jeruzalema so na današnji tekmi 20. kroga lige NLB premagali Gorenje iz Velenja s 26:25 (13:14).

Ormožani so v domači dvorani po izenačeni predstavi presenetili favorizirane goste iz Velenja in dosegli 11. zmago. S tem so začasno napredovali na četrto mesto prvenstvene lestvice. Medtem je Gorenje Velenje zamudilo priložnost, da se prvim Celjanom ob tekmi več približa na vsega točko.

V prvem polčasu so imeli Velenjčani ves čas rahlo prednost predvsem po zaslugi Davida Miklavčiča in Aleksa Kavčiča.

Tudi v drugem delu je bil dvoboj ves čas nepredvidljiv in izenačen. Domači so ohranjali stik, v 47. minuti pa so prvič na tekmi povedli (19:18). Nato je po izenačenju gostov na 20:20 čuvaj mreže domačih Tomislav Balent zaklenil vrata.

Pri Velenjčanih je največkrat, šestkrat zadel Aleks Kavčič, sledil mu je David Miklavčič s petimi zadetki.

Velenjčani bodo zaradi evropskih obveznosti 31. marca gostili Riko Ribnico.