Gorenje odplaknilo Koper

Velenje, 27. aprila – V Rdeči dvorani so izbranci Mrka Šibile vseskozi držali vajeti igre v svojih rokah, že v prvem polčasu pa postavili temelje za zmago. Primorci so bili v Šaleški dolini “v igri” le na začetku oziroma do izida 3:3, po tem pa so ose z delnim izidom 4:0 med 9. in 12. minuto povedle z 9:4, med 14. in 21. minuto pa so dosegle pet zaporednih golov in s tem pa pobegnili tekmecem. Ti so sicer pred prvim polčasom nekoliko zmanjšali zaostanek, vendar kljub temu po 30 minutah zaostajali z 12:18.
V drugem polčasu so Velenjčani imeli vse pod nadzorom, prednost še povečevali, na koncu pa slavili visoko zmago z 12 goli razlike (35:23).
Presenečenje pa je le neodločen rezultat Celjanov, ki so jih tokrat na svojem terenu namučili igralci ekipe Riko Ribnica in z rezultatom 27:27 poskrbeli za delitev točk.
Rezultati: GORENJE VELENJE : KOPER 2013 35:23 (18:12), MARIBOR BRANIK : URBANSCAPE LOKA 24:23 (12:11), RIKO RIBNICA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:27 (14:15)