Gorenje melje naprej

Ribnica, 21. maja – Ribničani so po treh gostovanjih zapovrstjo tokrat doma gostili rokometaše Velenja, ki v končnici še ne poznajo poraza, točko so osvojili le v obračunu s Celjani. V prvem polčasu so bili domači še v igri za enakovreden boj s trenutno prvo ekipo državnega prvenstva, a brez možnosti ostali kmalu po začetku drugega.
Ribničani so sicer v prvem polčasu kar mučili favorizirane Velenjčane. V 15. minuti so vodili s 7:6, to je bilo edino domače vodstvo na tekmi, Gorenje pa si več kot gola prednosti ni priigralo vse do zadnjih sekund prvega polčasa, ko je Nejc Cehte zadel za 14:12.
Gosti so na začetku drugega polčasa z dvema goloma pobegnili na nekaj varnejšo razliko, v 43. minuti povedli za pet golov (19:14), v 53. za šest (25:19), to pa je bilo dovolj za mirno končnico varovancev Marka Šibile in na koncu tudi nov par točk.
Riko Ribnica : Gorenje Velenje 23:29 (12:14).
Gorenje bo v torek igralo proti Mariboru. Tekma bo ob 19.30 v Rdeči dvorani v Velenju.
V duhu dobrodelnosti so se v klubu odločili, da zadnjo tekmo te sezone namenijo zbiranju sredstev za letovanje otrok iz socialno šibkejših družin.