Gorenje dobilo lekcijo v Celju

V sredo sta se v 6. krogu domače Lige NLB v celjskem Zlatorogu srečali ekipi Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenja. Gostje ponovno niso bili kos domačinom, zmaga je zasluženo pripadla celjskim vitezom, ki so slavili s 33:21.

Pobudo so kmalu prevzeli domačini, ki so v državnem prvenstvu še vedno nerešljiva uganka za moštvo iz Šaleške doline. Prednost Celja je ob polčasu znašala že 15:10.

Tudi v drugi polčas so ose vstopile medlo. Končni rezultat 33:21 pa je pravzaprav porazen za ekipo, ki si želi biti v vrhu lestvice.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Danes je bilo Celje boljše v vseh fazah igre. Dejstvo je, da mi od prvega trenutka dalje nismo bili pravi, nismo prikazali svoje igre, tako da je zmaga povsem zasluženo ostala v Celju. Težko je karkoli reči v tem trenutku. Mi moramo čim prej pozabiti na to tekmo in se pripraviti na naslednjo, ki nas čaka v nedeljo.«