Gorenje do težke, a zato slajše zmage

Velenje – Velenjski rokometaši so na zadnji domači tekmi pred enajstdnevno prekinitvijo državnega prvenstva po hudem boju na kolena položili tekmece iz Ribnice. Čeprav so bili Velenjčani favoriti, pa je velik del tekme kazalo bolje tekmecem iz dežele suhe robe. Po izenačenem prvem polčasu so gostje odšli na odmor z golom prednosti (15:16). Izbranci gostujočega trenerja Gregorja Cvijića so nato nazadnje vodili v 50. minuti (25:24), v prelomnih trenutkih dvoboja pa s gostitelji vendarle nagnili tehtnico na svojo stran.

Po tej tekmi so se Velenjčani ponovno zavihteli na drugo mesto, za vodilnimi Celjani zaostajajo pet, pred tretjeuvrščenimi Trebanjci pa imajo dve točki prednosti. Ribničani so kljub porazu zadržali šesto mesto v 14-članski ligi.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kenan Pajt s sedmimi goli, dva manj sta dosegla Domen Tajnik in Aleks Kavčič.

Velenjčani bodo v prihodnjem krogu gostovali v Novem mestu.