Golman rešil zmago

Maribor – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 17. krogu lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik z 21:20 (11:9).

Velenjčani so v osrednji tekmi 17. kroga osvojili pomembni točki in se utrdili na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Pred četrto uvrščenimi Mariborčani imajo zdaj štiri točke prednosti, za drugouvrščenimi Ribničani pa zaostajajo pet točk.Tekma je bila izjemno razburljiva, “osam” pa je zmago prinesel vratar Emir Taletović, ki je v izdihljajih tekme na čudežen način ubranil strel, ki ga je s šestih metrov iz čistega položaja sprožil Marin Buneta, tako da je ostalo pri tesni zmagi gostujoče zasedbe. V prvi polovici tekme je sprva kazalo na zanesljivo zmago velenjskih rokometašev, ki so dvoboj v štajerski prestolnici začeli zelo suvereno in v 17. minuti povedli z 8:3.

Gostitelji pa niso popuščali in na odmor sta ekipi odšli z dvema goloma prednosti za Velenjčane. V drugem delu so pokazali več in v 50. minuti je njihova prednost znašla še dva gola (18:16), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani in preudarni gosti in se veselili težko izborjene zmage.

Velenjčani bodo v nedeljo, 17. februarja, gostili Riko Ribnico.