Garnbretova svetovna prvakinja

Pariz, 17. septembra – Slovensko športno plezanje ime dve novi svetovni junakinji. Še ne polnoletna Korošica Janja Garnbret (ŠAO Velenje) je nova svetovna prvakinja v težavnostnem plezanju, Mina Markovič pa je največji dosežek Garnbretove dopolnila z bronasto kolajno za popoln slovenski večer na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Parizu.
Garnbretova, ki bo naslednjega marca dopolnila 18 let, je na svojem prvem svetovnem prvenstvu v članski konkurenci osvojila naslov svetovne prvakinje. Pred tem je v mlajših kategorijah osvojila vse, kar se je osvojiti dalo.

Gre za šele drugo slovensko zlato kolajno na članskih svetovnih prvenstvih ter prvo v zadnjih 15 letih. Pred tem je zlato kolajno na svetovnem prvenstvu leta 2001 v Winterthuru osvojila Martina Čufar, ko je bila Garnbretova stara komaj dve leti.