Doma odpravili Dobovo

Rokometaši velenjskega Gorenja so na zaostali tekmi 5. kroga lige NLB v Rdeči dvorani v Velenju visoko premagali Dobovo s 34:21 (16:10).

Ose so po današnji zmagi znova napredovale na drugo mesto, ekipa iz Posavja, ki je doživela že šesti poraz, pa ostaja v spodnjem delu razpredelnice.

Tekma je bila enakovredna le v prvih petnajstih minutah, po izidu 5:5 pa so na parketu Rdeče dvorane zagospodarili izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića. Prednost šestih golov so si prvič priigrali v 25. minuti (12:6) in jo zadržali vse do odhoda na veliki odmor (16:10).

Velenjčani so v nadaljevanju zaigrali še bolj udarno. Sredi drugega polčasa je njihova prednost že znašala devet golov (26:17), najvišja na tekmi pa v sami končnici tekme (32:19 in 34:21).

Pri Gorenju je bil najbolj učinkovit Miha Kavčič s sedmimi goli.

Velenjčani bodo v soboto v Italiji igrali povratno tekmo drugega kroga evropskega pokala. Na prvi domači tekmi so Sieno zanesljivo premagali z 32:20.