Diandra Bekčić 7. na evropskem prvenstvu

Španska Guadalajara je od 22. do 26. marca gostila evropsko prvenstvo v karateju, na katerem je nastopilo 14 slovenskih reprezentantov, med njimi tudi parakarateistka Diandra Bekčić. Članica Karate kluba Velenje je nastopila v kategoriji K21, kjer je dosegla 4. mesto, v skupni razvrstitvi pa je zasedla 7. mesto.

»Diandra je svoj nastop opravila solidno, z nekaj napakami. Žal nova pravila za njeno dodatno gibalno oviranost ne prištevajo več 1,3 dodatne točke, kar je bila praksa do zdaj. S tem bi se lahko borila za bronasto medaljo,« je povedal njen reprezentančni trener Bojan Marinček, ki verjame, da lahko Diandra, ki je leta 2021 na evropskem prvenstvu osvojila srebro, lani pa bron, znova poseže po kolajni. »Z nekaterimi izboljšavami v tehničnem izvajanju bo v bodoče spet možen preboj do medalje.« Diandro Bekčić nova reprezentančna preizkušnja čaka oktobra, ko se bo podala še na svetovno prvenstvo v Budimpešti.