Celjani nerešljiva uganka

Celje – Današnja tekma desetega kroga liga Seha je postregla s slovenskim rokometnim derbijem, kjer sta se v dvorani Zlatorog srečala večna tekmeca Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje. Najboljši slovenski zasedbi zadnjih sezon sta se pomerili po dobrih dveh mesecih. Prva medsebojna tekma, ki jo je v regionalni druščini gostila Rdeča dvorana v Velenju, je bila prava rokometna poslastica, na kateri so se tesne zmage razveselili Celjani.
Tokrat je že prvi polčas pokazal, da velenjska ekipa trenutno ni konkurenčna Celjanom. Razlika ob polčasu je bila namreč kar osem golov. V drugem polčasu je ritem nekoliko padel in Velenjčani so znižali na minus pet, a kaj več ni šlo. Na koncu so Celjani spet ušli in tekma se je končala z rezultatom 34:28 (20:12).