Lahka zmaga

Izola – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 10. kroga lige NLB v gosteh premagali Butan plin Izolo s 37:27 (21:12).

Velenjčani so z odliko opravili svoje delo v poplavljeni Izoli in po šesti zmagi in nepopolnem krogu napredovali na četrto mesto prvenstvene lestvice. Na Obali so bili za razred boljši od domačih rokometašev, vse dvome o zmagi so razrešili v prvi polovici tekme, v nadaljevanju pa varčevali moči za veliko pomembnejši sobotni prvi obračun tretjega kroga evropskega pokala EHF z makedonskim Metalurgom iz Skopja, ki se bo v Rdeči dvorani pričel ob 20. uri.

Tekma je bila izenačena le v uvodnih desetih minutah, nato pa so povsem zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića. Pri vodstvu s 5:4 so med 10. in 23. minuto naredili delni 11:2 in povedli s 16:6, prvo polovice tekme pa zaključili z vodstvom 21:12.

Velenjčani so v drugem polčasu gostitelje imeli pod nadzorom, najvišje vodstvo pa so si priigrali v 49. minuti (33:19).

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Verdinek.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 20. novembra, gostila Dobovo.