Z neodločenim izidom do drugega mesta

Velenje, 25. maja – Rokometaši velenjskega Gorenja in Rika Ribnice so se v 9. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) razšli z neodločenim izidom 26:26 (13:15). Osrednja tekma predzadnjega kroga se je tako končala z neodločenim izidom, več razlogov za zadovoljstvo pa imajo gostitelji, saj so si dokončno zagotovili drugo mesto v državnem prvenstvu. Tekma je bila ves čas zelo napeta in negotova. V prvem polčasu so prevladovali gostje, ki so si nekajkrat priigrali tri gole prednosti, nazadnje v 28. minuti, ko je bilo 15:12. Varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića so v drugem polčasu zaigrali veliko bolje in v 36. minuti povedli s 16:15. V nadaljevanju se je na parketu Rdeče dvorane odvijal ogorčen boj za vsako žogo. V zadnji minuti so imeli najprej Velenjčani “zaključno žogo” v svojih rokah, vendar so zapravili svoj napad, Ribničani pa tudi v zadnjih 15 sekundah niso dosegli zmagovitega gola.

* Rdeča dvorana, gledalcev 510, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
* Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič, Haseljić 1, D. Tajnik 2 (1), Špelić 3, Matanović 4, Stojnić, Starc, Banfro 1, Drobež, Verdinek 4, Grmšek, Šiško, M. Kavčič 6, A. Kavčič 5.
* Riko Ribnica: Bojić, Klarič, Strmljan 6, Horvat 1, Vujačić 1, Žagar, Knavs, Ranisavljević 1, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan 3, Pucelj 4, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 8 (3), Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 1 (1), Riko Ribnica 3 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Riko Ribnica 4 minute.

Velenjska ekipa bo v zadnjem krogu gostovala v Celju. Tekma bo v petek, 31. maja.