Tragična nesreča Berta Camleka

Hungaroring – Na dirki motociklističnega prvenstva Alpe-Adria na madžarskem Hungaroringu je včeraj v nesreči umrl slovenski dirkač Berto Camlek. Takoj po startu druge dirke razreda superbike v prvenstvu Alpe-Adria na madžarskem dirkališču Hungaroring, se je zgodila nesreča v kateri je življenje izgubil Berto Camlek. Izkušeni Velenjčan, eden najbolj prepoznavnih in najhitrejših slovenskih motociklistov, je v uvodnem zavoju, potem, ko je startal z osmega položaja, izgubil nadzor nad svojo yamaho R1, ker je vanj trčil eden od tekmecev. Zaradi tega je padel in tako nesrečno obležal na progi, da ga je v gneči povozil eden od dirkačev. Poškodbe zaradi udarca so bile tako hude, da je kljub takojšnji zdravniški pomoči umrl.
Berto, ki se je rodil 30. aprila leta 1970, je z motocikli dirkal vse od leta 1980, bil je večkratni državni prvak in prvak prvenstva Alpe-Adria. Udeležil pa se je tudi osmih dirk svetovnega prvenstva superbike. Sobotno preizkušnjo na Hungaroringu je med 31 tekmovalci iz devetih držav končal na zelo dobrem sedmem mestu.