Skalčki odlični v Talinu

V Talinu v Estoniji je med 24. in 30. aprilom potekalo XXXIII. člansko, XXIV. mladinsko, X. veteransko in VIII. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je osvojila petnajst odličij – šest zlatih, dve srebrni in sedem bronastih medalj. Kar štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje so si priborili člani Taekwon-do in Kickboks kluba Skala Velenje.

Prvenstva se je udeležil 801 tekmovalec iz 33 evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.

Slovensko reprezentanco je tokrat sestavljajo 22 tekmovalcev. Pod vodstvom trenerjev, med katerimi so bili tudi Peter Landeker, Staša Lipnik, Tanja Verboten, Borut Sobota, Uroš Rupreht je ekipa izpolnila zadane cilje in zadovoljna zaključila prvenstvo.

Poleg ostalih reprezentantov so se Skalčki res izkazali. Članska evropska prvaka sta postala Dean Vukančič (člani, borbe do 78 kg) in Borut Sobota (člani, borbe do 92 kg). Srebni medalji pa si je priborila Staša Lipnik (članice, borbe do 72 kg in test moči). Med mladinci je za slovensko himno poskrbel Luka Krel (starejši mladinci, borbe nad 75 kg kg), bronasto medaljo pa je osvojil Filip Žak Glavnik (mlajši mladinci, borbe do 55 kg). V kategoriji dečkov in deklic je bronasto medaljo osvojila Pia Zoja Glavnik (deklice, forme črni pas I.dan).

Tudi veterani so poskrbeli, da je v dvorani še nekajkrat zadonela slovenska himna. Od Sklačkov je že četrto leto zapored evropski prvak v borbah postal Peter Landeker (veterani srebrna kategorija, borbe do 90 kg), ki je osvojil tudi tretje mesto v formah (srebrna kategorija, forme črni pas V.dan).

Med sodniki je bil tudi Peter Rozoničnik.

Slovensko reprezentanco v mesecu avgustu 2018 čaka nastop na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu, ki bo potekalo v Belorusiji, na EITF kongresu pa je bilo sklenjeno, da bo v letu 2019 evropsko prvenstvo za vse starostne kategorije potekalo v Italiji.