Še ena zmaga Gorenja

Velenje, 18. maja – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu končnice 1. NLB Leasing lige premagali Urbanscape Loko z 38:28 (21:15).
Rokometaši Gorenja so v sedmem krogu lige za prvaka prišli še do šeste zmage in ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, medtem ko Loka ostaja zasidrana na zadnjem mestu. Velenjčani so s to zmago zadržali točko prednosti pred Celjani, ki so danes v gosteh premagali Koper 2013.
Ekipi sta bili izenačeni le do 16. minute in izida 10:10, potem pa so rokometaši Gorenja upravičili vlogo favorita, stopili na plin in si pred drugim polčasom priigrali šest golov prednosti. Deset minut pred koncem tekme so rokometaši Marka Šibile vodili že za deset golov (32:22), tako da je bila tekma odločena veliko pred zaključnim žvižgom sodnika.
Gorenje bo v 8. krogu v soboto gostovalo v Ribnici.