Rudar spet z igralcem manj

Maribor, 20. aprila – Nogometaši Maribora so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma dokaj rutinirano premagali Rudar Velenje s 3:1 (1:0).

Pot do 20. prvenstvene zmage v sezoni si je Maribor tlakoval že v 3. minuti, ko se je v kazenskem prostoru odlično znašel Luka Zahović in zadel, je predvsem nadzoroval dogajanje na igrišču. Od 24. minute, ko je bil izključen Puševar, je postalo jasno, da je edino vprašanje, s kakšno razliko bo Maribor tekmo dobil.

V 56. minuti je Dervišević s fantastičnem strelom od daleč povišal na 2:0. Mariborčani so očitno menili, da so s tem svoje delo opravili, kar so okrnjeni Velenjčani kaznovali. Dominik Radić je v 67. minuti izid znižal, Velenjčani so krenili še po drugi gol, a tekmec je bil bolj previden, da jim priložnosti ni več dovolil. Vse dvome so razblinili v 87. minuti, ko je Krefl v kazenskem prostoru z roko blokiral strel Felipeja Santosa, enajstmetrovko pa je tokrat uspešno izvedel Marcos Tavares.

Maribor bo v naslednjem krogu gostoval pri Muri, Rudar pa bo gostil Domžale.