Rudar presenetil Maribor

Maribor, 6. marca – Nogometaši Maribora in velenjskega Rudarja so se v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:0).

Branilci naslova tako po 20 tekmah za točko zaostajajo za vodilno Olimpijo, Rudar pa je s tekmo manj trdno na četrtem mestu.

Prvi polčas je minil v prevladi Maribora, ki si je pripravil številne priložnosti, a mu nikakor ni uspelo premagati Marka Pridigarja. Izbranci Marjana Pušnika na drugi strani, v prvem polčasu v napadu niso pokazali prav veliko, so pa v 34. minuti celo premagali Jasmina Handanovića, ko je iz bližine zadel Josip Tomašević, a so sodniki zadetek razveljavili (zelo sporna odločitev) zaradi prepovedanega položaja.

Zato pa so do regularnega zadetka prišli v 56. minuti, ko je z desne strani pred gol podal Robert Pušaver, z glavo pa je iz bližine zadel Milan Tučić. Trener Maribora Darko Milanič je ob neučinkoviti igri svojih izbrancev v igro poslal izkušenega Marcosa Tavaresa, ki je takoj opozoril nase.

Že v 64. minuti je namreč poskrbel za izenačenje, ko je po podaji Dina Hotića, ta je v igro vstopil takrat kot Tavares, iz kota zadel z glavo za svoj deveti zadetek v sezoni in rekordnega 132. v slovenski prvoligaški konkurenci.

V 84. minuti  so se gostitelji vendarle razveselili vodstva, po dolgi Hotićevi podaji v kazenski prostor je Tavares žogo podal do Mešanovića, ki mu iz bližine ni bilo težko doseči sedmega zadetka v sezoni.

Ko je že kazalo, da bodo Mariborčani prišli do zmage, pa je v prvi minuti sodniškega dodatka goste razveselil Dominik Radić, ki je zadel z glavo po podaji Pušaverja z desne strani. Za Radića je bil to drugi zadetek v sezoni, za Pušaverja pa tretja podaja.

Velenjčani bodo v 22. krogu bodo gostili Krško.