Rudar pokleknil pred zadnjim

Velenje, 12. aprila – Nogometaši velenjskega Rudarja so v zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije doma presenetljivo izgubili proti Ankaranu Hrvatinom z 2:3 (2:1).  Da se jim je to primerilo celo ob okrnjeni zasedbi gostov, ki so na tekmo prišli kar brez treh kaznovanih standardnih nogometašev, je prav gotovo še manj razumljivo in bolj boleče. Ekipa trenerja Marijana Pušnika je sicer ostala na četrtem mestu prvenstvene lestvice, Primorci pa so se po dolgem času znebili zadnjega mesta na lestvici.

Domače je v vodstvo v osmi minuti popeljal Dominik Radić, ki je s približno desetih metrov po podaji Leona Črnčiča z leve lepo streljal pod prečko. V 32. minuti so gostje izenačili. V 33. minuti je po podaji Davida Kašnika zadel prav Šimunac in domače spet popeljal v vodstvo. V drugem polčasu so  Ankarančani v 53 minuti najprej izenačili, nato pa v 83 minuti še dosegli zmagoviti gol.

Velenjčani bodo v 27. krogu v nedeljo gostovali v Kranju.