Rudar ostal na zadnjem mestu

V zaostali tekmi 6. kroga prve nogometne lige so Novogoričani z 2:0 premagali domači Rudar. To je bil že četrti poraz Velenjčanov v novi sezoni. Zaradi močnega dežja je bila tekma namesto v soboto v sredo. V prvem polčasu so oboji pokazali zelo skromno igro, brez neposrednih strelov v okvir enih ali drugih vrat. Drugi del so Primorci začeli zelo napadalno in v 48. minuti povedli z avtogolom branilca Sandija Čolariča.  Tudi v nadaljevanju si rudarji niso priigrali nobene prave priložnosti za izenačenje. V prvi minuti štiriminutnega sodnikovega dodatka pa je gostujoči igralec sredine Nik Jeromel, ki je kot zamenjava prišel na igrišče šele nekaj minut pred rednim delom koncem dela tekme, z udarcem z roba šestnajstmetrskega prostora postavil končni izid tekme. S to zmago so se Novogoričani s šestega mesta povzpeli na drugo. Imajo enajst točk. Za vodilnim Mariborom zaostajajo za tri, pred tretjim Aluminijem in četrtimi Domžalami pa imajo dve točki prednosti. Velenjčani so s samo štirimi točkami ostali na zadnjem mestu. Toliko točk imajo tudi predzdanji Celjani, ki so še edino moštvo brez zmage.

V nedeljskem 7. krogu bo Rudar gostoval pri aktualni prvakinji Olimpiji, ki je z osmimi točkami na šestem mestu.