Rudar ostal brez točk

Velenje, 27. aprila – Nogometaši velenjskega Rudarja so v tekmi 29. kroga Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 1:2 (1:0).

Domžalski nogometaši so prišli do zanje pomembne zmage v lovu na evropske vozovnice za prihodnjo sezono, zanjo pa so se morali pošteno potruditi. Velenjčani so namreč od 14. minute vodili, na koncu pa ostali praznih rok in brez pomembnih točk v boju za obstanek v ligi.

Uvodne minute so pripadle Domžalam, toda v 14. minuti je Žiga Škoflek po desni strani popeljal žogo globoko na domžalsko stran, si jo na dobrih 20 metrih nastavil in z natančnim strelom zadel zgornji desni kot gola. Škoflek je dobrih petnajst minut kasneje spet odlično streljal, a za las zgrešil.

Do polčasa se rezultat nato ni spremenil. Domžalčani so potem bolj odločno krenili v drugi polčas, z jasno željo po zadetku. To jim je po dobri uri igre tudi uspelo, najprej iz najstrožje kazni, nato še iz igre.

Velenje bo v četrtek igralo proti Krškemu.