Rudar do zmage v Celju

Celje, 22. maja – Nogometaši velenjskega Rudarja, ki so se že pred današnjo tekmo rešili neugodnega boja za obstanek, so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Celje z 2:0 (0:0). Domači nogometaši so sicer z zmago želeli osvojiti četrto mesto in si v prihodnji sezoni izboriti kvalifikacije za nastop v evropski ligi, a jim ni šlo. Ta cilj bodo po današnjem porazu morali iskati v zadnjem krogu v Murski Soboti.

Velenjčani v prvem polčasu niso bili posebej nevarni, a se tudi Celjani, ki so bili sicer več pri žogi, niso izkazali. Tudi drugi polčas najprej ni kazal bistveno drugačne podobe, toda Rudar je kmalu začel igrati odločneje, v 68. minuti  pa je po lepi kombinatorni akciji nogometašev iz Šaleške doline Milan Tučić izkoristil lepo podajo Žige Škofleka in svoje soigralce popeljal v vodstvo z 1:0. Celjani so po prejetem golu vse stavili v napad, a so jih uspešno ustavljali branilci Rudarja, ali pa se je izkazal Pridigar. V eni od teh akcij je sledil bliskovit nasprotni napad Rudarja (v 75 minuti), v katerem je večino dela opravil Kobiljar, ki je potem poslal uporabno žogo do Tučića, ta pa je  po natančnem in močnem strelu povišal na 2:0 in dosegel 14. gol v tej sezoni. Velenjčani so v 81. minuti še enkrat nevarno zagrozili, poskus kitajskega “rezervista” Li Haorana z roba kazenskega prostora pa je končal prek vrat.

* Strelec: 0:1 Tučić (68.), 0:2 Tučić (75.).
* Rudar: Pridigar, Pušaver, Ćosić (od 46. Pušnik), Kašnik, Hrubik, Kobiljar, Vošnjak, Arap, Radić (od 71. Jovan), Škoflek, Tučić (od 78. Haoran).

Velenjčani  bodo v zadnjem krogu gostili Kranjčane.