Rudar do nujne zmage

Velenje, 28. oktobra – Sorazmerno malo gledalcev je videlo zanimivo tekmo in zmago domačih. Nogometaši Rudarja so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Aluminij s 3:2 (1:1).

Nogometašem Rudarja je pred tekmo in tudi po prvem polčasu dvoboja z Aluminijem grozilo, da se vrnejo na zadnje mesto na prvenstvene razpredelnice, a so v drugem delo vendarle dokazali, da so izšli iz krize. Zabeležili so četrto zmago v sezoni, s katero so prehiteli Triglav in se zavihteli na osmo mesto.

Prvi polčas bo šel hitro v pozabo, tudi zaradi razmočenega igrišča, ki ni dovoljeval kombinatorne igre. Obe ekipi sta si na podoben način priigrali le eno priložnost in ju tudi izkoristili.

Aluminij je povedel v 14. minuti, , gostitelji pa so jim ob koncu polčasa vrnili. Dominik Radić se je odločil za preigravanje. Pri tem je bil uspešen, nato pa je z odličnim strelom zatresel mrežo.

Po odmoru so oboji zaigrali bolj odprto, Velenjčani pa so do vodstva prišli že v 47. minuti, ko je David Arap z desne strani podal žogo pred golom, kjer se je v gneči odlično znašel Klemen Bolha, s hrbtom obrnjen proti golu je s peto premagal vratarja Luko Janžekovića.

Kidričani so imeli nato dve lepi priložnosti, ki jih niso izkoristili in bili nato kaznovani v 55. Minuti, ko je po protinapadu David Hrubik na robu kazenskega prostora našel Žigo Škofleka, ta je naredil korak naprej, nato streljal, žoga je končala v levem spodnjem kotu vratarja Janžekovića.

Aluminij je poskušal vse, da bi se vsaj približal domačim, rudarjevi igralci pa niso več igrali tako zavzeto. Napadi gostov so obrodili sad, v zadnjem napadu sodnikovega podaljška, ko je zaostanek zmanjšal Tadej Trdina. V naslednjem krogu bo Rudar gostoval pri Gorici.