Romunom niso bili kos

Velenje – Rudar je v Velenju na prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij evropske nogometne lige izgubil dvoboj z ekipo FCSB, Steauo iz Bukarešte; izid je bil 0:2 (0:1).

V dvoboju z ekipo FCSB iz Bukarešte oziroma nekdaj slavno Steauo, evropskim prvakom iz leta 1986, so domači sicer v prvem polčasu igrali bolje od tekmecev, a so že od pete minute dalje zaostajali, ker je vratarja domačih Marka Pridigarja s strelom z glavo ugnal 19-letni romunski reprezentant Dennis Man. Najlepši priložnosti za zadetek domačih je imel v prvem delu hrvaški napadalec Dominik Radić, vendar mu v 24. in 34. minuti ni uspelo zatresti mreže gostov.

V drugem polčasu so bili gostje nevarnejši. V 71. minuti so zadeli okvir vrat, devet minut pozneje pa je zmedo v kazenskem prostoru domačih izkoristil 37-letni Filipe Teixeira in z neposredne bližine žogo poslal v gol. Marko Pridigar je v 77. minuti preprečil povišanje razlike na 3:0, venarnoa pa je bilo tudi deset minut kasneje. Prav v zaključku tekme je imel najlepšo priložnost za zadetek domačih 21-letni Liberijec Abu Kamara, ki pa  lepe podaje ni uspel preusmeriti v gol.

Velenjčanom tako pred povratnim dvobojem ne kaže, da bi se lahko uvrstili v naslednje kolo.