Previsoka stopnica

Velenje – Rokometaši Gorenja so na današnji povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v Velenju izgubili proti španskemu Granollersu s 24:33 (12:16) in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Velenjska ekipa je na prvi tekmi v gosteh slavila s 25:24.

Po lepem začetku in odličnem vodstvu, se je velenjskim rokometašem potem povsem ustavilo, rokometaši iz predmestja katalonske prestolnice pa so se razleteli na velenjskem parketu in v 18. minuti izenačili na 8:8, do konca polčasa pa so gostitelje povsem “stisnili v kot” in jih zasenčili v vseh prvinah. “Ose” so bile v hudi krizi, delale so prav začetniške napake, vse to pa so gosti s Pirenejskega polotoka izkoristili in jim v 29. minuti ušli na šest golov (10:16). Na polčas sta ekipi odšli z rezultatom 12 : 16.

V drugem polčasu so velenjčani zaigrali na vse ali nič, a so  Španci spretno odbijali napade, in na koncu, ko je bilo jasno, da se Velenjčanom ne more iziti, še povečali svoje vodstvo.