Polom v Domžalah

Domžale – Rudar je zelo slabo startal v drugi del sezone, saj so ga Domžale doma povsem nadigrale in premagale z rezultatom 6:2 (1:0). Rudar, ki si želi priti na sredino lestvice,  je tako doživel že četrti poraz na zadnjih petih tekmah in kljub optimističnim izjavam in gotovo tudi željam, še naprej ostaja pri dnu lestvice. Domžalčani pa so se z visoko zmago prebili na tako želeno tretje mesto, ki prinaša uvrstitev v evropska tekmovanja.

Čeprav so bili Domžalčani v prvem delu boljši nasprotnik in povedli z 1:0, dolgo časa ni kazalo na takšen polom velenjske ekipe. Velenjčani so celo izenačili v 52. minuti, ko je Aljaž Krefl poslal lepo podajo za hrbet domžalske obrambe, kamor je stekel Žiga Škoflek ter med nogama Santinija poslal žogo v mrežo. Toda Domžalčani so hitro spet povedli. A tudi to knapom še ni pristriglo krila. V 66. minuti so spet izenačili, ko je Milan Tučić z leve podal pred gol, kjer je z bokom še drugič na tekmi zadel Škoflek. To pa je bilo tudi vse. V nadaljevanju so igrali predvsem Domžalčani in do vrha napolnili Rudarjevo mrežo.