Ose z remijem iz Ribnice

Ribnica – Rokometaši Rika Ribnice in Gorenja Velenja so se na tekmi sedmega kroga razšli z neodločenim izidom 30:30 (14:14).

Derbi sedmega kroga je tako prinesel remi med domačo Ribnico in gostujočim Velenjem. Ob zmagi Celja v Hrastniku je Riko Ribnica tako dobila družbo na vrhu prvenstvene lestvice, pivovarji so se z njo po številu točk izenačili.

Prvi polčas je prinesel zelo izenačeno tekmo. Velenjčani so sredi polčas prvi povedli z dvema goloma prednosti, nazadnje je bilo +2 zanje v 23. minuti. Nato je bolje zaigrala ribniška ekipa, v 29. minuti že vodila s 14:12, za izenačenje po prvih 30 minutah igre sta poskrbela Aleks Kavčič in Vlado Matanović.

Čeprav si je domača ekipa priigrala štiri gole prednosti, je bila končnica zelo napeta. V 50. minuti je Velenje vodilo s 25:24. Dva gola Jana Puclja v 52. in 53. minuti sta Ribničane spet vrnila v prednost (27:26). Zoran Jovičić je klical “timeout”, po njem je Pucelj zadel še enkrat, za njim še Tilen Strmljan in Riku se je vse bolj nasmihala zmaga.

Gorenje še ni reklo zadnje besede, hitri goli Kavčiča in dva Matica Verdinka so pomenili izid 29:29. Risto Vujačić je v 58. zadel za 30:29, točko pa je osam priigral Domen Tajnik.

Gorenje je z devetimi točkami na tretjem mestu lestvice in za tri točke zaostaja za vodilnima moštvoma.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:

»Fantom bi rad čestital za izjemno borbenost in željo, ki so jo pokazali na današnji tekmi. Mislim, da smo večino časa kazali večjo kvaliteto, so nas pa boljšega izkupička stale tehnične napake in zgrešeni streli v napadu. Domači so uspeli v drugem delu povesti za štiri zadetke, a smo se jim približali in korak z njimi držali do konca tekme. Menim, da smo na koncu lahko oboji zadovoljni z delitvijo točk.«

Velenjčane bodo 3, novembra gostovali v Škofji Loki pri Urbanscapu.