Ose se vračajo z zmago iz Makedonije

RK Gorenje Velenje/Jurij Kodrun

Rokometaši  Gorenja so v današnji tekmi 6. kroga regionalne lige Seha v Skopju premagali makedonski Metalurg z 29:24 (16:14).

Velenjčani so v makedonsko prestolnico dopotovali brez Matjaža Brumna in Alema Toskića, ki jima je trener Željko Babić namenil premor, manjkal pa je tudi poškodovani Jan Grebenc. Kljub temu so dobro začeli tekmo in na odmor odšli z dvema goloma prednosti. Ta pa je skopnela na začetku drugega polčasa, ko so domači povedli in jim ušli na 16:18. Po minuti premora pa so tekmo spet zastavili odločneje in na koncu zmagali s petimi goli razlike.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Grega Potočnik s petimi goli, po štiri so jih dosegli Klemen Cehte, Rok Ovniček in Rok Golčar.

Ose naslednjo tekmo igrajo v nedeljo, 22. oktobra, ko bodo gostile srbsko Vojvodino iz Novega Sada. Tekma v Rdeči dvorani se bo pričela ob 17. uri.