Ose čez naslednjo oviro

Rokometaši Gorenja so se v sredo na tekmi 1/16 finala Pokala Slovenije doma pomerili s Škofjeločani (Urbanscape Loka). Ti so morali velenjskim rokometašem že drugič v tej sezoni priznati premoč. Domačini so bili boljši s 33:27, polčas (18:14).

Velenjčani so si z zmago s zagotovili napredovanje v 1/8 finala Pokala Slovenije. Tekma naslednjega kroga bo na sporedu v naslednjem tednu, kdo pa bo nasprotnik, bo znano po žrebu ta konec tedna.

Aleks Kavčič, rokometaš Gorenja Velenja: »Na videz lahka tekma. Začeli smo v krču, a smo se hitro sprostili in povedli. Sicer so se nam gostje vmes nekoliko približali, na polčas smo odšli s 4 zadetki prednosti, kar ni pomenilo veliko. Zmenili smo se, da bomo drugi del odprli kar najboljše. To se je tudi zgodilo in mislim, da smo varno in brez pritiska pripeljali tekmo do konca.«