Osam vrh beži

Koper – Koprski rokometaši so po izjemno slabem uvodu v sezono konsolidirali svoje vrste in dosegli sedmo zmago v državnem prvenstvu. Njihova zadnja žrtev so bili tekmeci iz Velenja, ki so doživeli tretji poraz v sezoni.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so obračun začeli odlično, a potem počasi popuščali. Domači so v koprski Bonifiki prvič povedli šele v 18. minuti z 9:8. Ob koncu prvega polčasa pa so goste povsem zasenčili, tako, da so na odmor odšli z lepo prednostjo petih golov (17:12). Ose so jih v drugem polčasu ujele pri 18:18, a na koncu vendar ni bilo dovolj moči in zbranosti in domači so zabeležili še eno zmago (25:24) in goste oddaljili od bojev za vrh lestvice, kjer tokrat gospodarita Pivovarna Laško in Ribnica.

Ose sedaj za vodilnimi Celjani zaostajajo za osem, za drugouvrščenimi Ribničani pa za pet točk. Tekma Celje Pivovarna Laško – Riko Ribnica se je namreč končala z gladko zmago Celjanov 29:23 (16:11).