Osam vino ni dišalo

Ormož – Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na zaostali tekmi 1. kroga lige NLB premagali Gorenje z 22:20 (15:12). Prevetreni rokometaši Velenja nove sezone državnega prvenstva niso začeli po željah, z gostovanja pri Jeruzalemu Ormožu se vračajo s porazom. Ormožani so tekmo začeli z vodstvom 3:0, v 10. minuti pa sta bili ekipi poravnana pri izidu 4:4. Deset minut kasneje so domači povedli z dvema goloma, v 24. minuti s tremi, tolikšna je bila razlika ob polčasu. Na začetku drugega polčasa so domačini prednost povišali še za en gol, razliko treh ali štirih golov so držali do 44. minute. Sledila sta dva velenjska gola, nekaj minut brez zadetkov na obeh straneh, v 49. minuti pa je Domen Tajnik izid poravnal na 18:18. Hitro je z dvema goloma odgovoril Jure Kocbek, v napeti končnici pa so vinarji znali obdržati prednost dveh golov.

Gorenje bo tekmo 2. kroga igralo v nedeljo proti Krki.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Fantom ne morem zameriti prav ničesar. Želja in volja sta bili prisotni, očitno pa smo kot ekipa in celota še neizkušeni. Videli smo, kje so močnejši od nas a nismo uspeli v pravem trenutku odreagirati in dvigniti lastne igre. V drugem delu tekme se je obramba sicer dvignila, pokazali smo tisto, kar smo kazali na prejšnjih tekmah. Žal pa je bila realizacija strelov v napadu toliko slabša in nam je onemogočila, da bi na koncu iztržili boljši rezultat. Če smo že zgubili na takšni tekmi bi si sedaj želel, da se iz tega kaj naučimo in na prihodnjih tekmah ne ponavljamo napak današnje tekme.«