Ob koncu tekme zapravili zmago

Velenje, 25. maja – Velenjski in kranjski nogometaši so se od sezone 2018/19 poslovili z neodločenim izidom, kar je glede na prikazano tudi najbolj pravično. Velenjčani so prevladovali v prvem, Kranjčani v drugem polčasu, oboji pa so zadržali prvoligaški status: knapi so sezono končali na sedmem, orli pa na osmem mestu.

Varovanci domačega trenerja Almira Sulejmanovića so izjemno podjetno začeli tekmo. in imeli kmalu dve veliki priložnosti, že v deveti minuti pa je kranjska obramba vendarle klonila. Knapi so izpeljali kombinirano akcijo, uvodni strel Rijada Kobiljara so gostujoči obrambni igralci zaustavili, žoga pa se je odbila naravnost na glavo Milana Tučića, ki je zadel za 1:0. Gostitelji so po golu malce popustili,  rezultat je tako, kljub nekaj obetavnih priložnosti domačih, do polčasa ostal nespremenjen.

Drugi polčas so bolje pričeli gosti in v 70. minuti svoja prizadevanja tudi začinili z golom, ko je po prostem strelu z roba kazenskega prostora zadel David Tijanić.  Domači so se po tem golu le prebudili in v 85. minuti izpeljali bliskovit nasprotni napad, ki ga je z golom zaključil Radić. Po tem golu pa so spet malce “zaspali”, Kranjčani pa so v končnici tekme vse stavili na napad in v izdihljajih tekme izenačili na 2:2.

* Strelci: 1:0 Tučić (9.), 1:1 Tijanić (70.), 2:1 Radić (85.), 2:2 Majcen (90.).
* Rudar: Radan, Bolha, Dedić (od 67. Jovan), Hrubik, Kobiljar, Pušnik, Trifković, Ad. Vošnjak (od 52. Am. Vošnjak), Radić, Škoflek, Tučić (od 79. Haoran).