Norvežanom so se pošteno oddolžili

Velenje, 4. novembra – Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi 6. kroga evropske lige prvakov v skupini C premagali norveški Elverum s 30:21 (14:12).

Ekipi sta si v soboto znova stali nasproti po slabih treh tednih. Na prvem obračunu so se zmage z 29:28 veselili Skandinavci. Uspeh so si zagotovili predvsem po zaslugi slabe igre Velenjčanov v obrambi, ki so bili tokrat zato še toliko bolj motivirani in niso dovolili presenečenja. Posebej v drugem polčasu, so pokazali, da so gospodarji na domačem igrišču.

V novembru Gorenju Velenju preostaja šest tekem, od tega pet proti udeležencem Lige prvakov. Naslednji preizkus, ki bo štel za točke Lige SEHA Gazprom, bo na sporedu že v torek, ko bo v Rdeči dvorani gostoval PPD Zagreb. Tekma članov se bo začela ob 20.45, pred tem pa se bodo na prijateljski tekmi ob 18. uri srečali še mladinci obeh moštev. Nastope med evropsko elito bodo Velenjčani nadaljevali v soboto, ko bodo gostovali v španskem Leonu.

Željko Babić, trener Gorenja Velenja:
“Na tekmi smo prikazali izjemno dobro igro v obrambi. Menim, da je to tudi razlog za ta uspeh. Vse zasluge zanj gredo našim fantom.”

Rok Ovniček, rokometaš Gorenja Velenja:
“Ta zmaga je plod dela celotne ekipe. Po zaslugi dobre obrambe smo si v drugem polčasu zagotovili nekaj lahkih zadetkov iz nasprotnih napadov. Svoj delež k uspehu je zagotovo dodal tudi naš vratar Klemen Ferlin.”