Niso se dvignili iz Podna

Škofja Loka – Rokometaši Urbanscape Loke so v 1. krogu lige NLB premagali velenjsko Gorenje s 27:25 (14:13).

Čeprav so v taboru Gorenja so pred začetkom lige opozarjali na gostovanje v Škofji Loki v dvorani Poden pri tamkajšnjem klubu Urbanscape Loka, pa so se eni od favoritov za naslov tam opekli. Domači rokometaši so že v prvem polčasu pokazali dobro igro, v drugem pa Gorenju niso pustili priključka. Škofjeločani so v prvem polčasu hitro povedli s 5:2 in 9:5, a so prednost do konca polčasa skoraj zapravili. V uvodu drugega dela so gosti sicer izenačili na 14:14 in držali korak do 17:17, zatem pa so domači ves čas držali prednost dveh ali treh zadetkov. Pri domačih sta Žan Grojzdek in Matevž Jesenko dosegla po pet golov, pri gostih je Matic Verdinek tekmo končal z desetimi zadetki.

Velenjčani bodo v 2. krogu v soboto gostili Krko.