Maribor premočan nasprotnik

Maribor, 27. septembra – Nogometaši Maribora so včeraj v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar s 3:0 (2:0). V dvoboju prvega in zadnjega s prvenstvene lestvice so pričakovano poln izkupiček pobrali vodilni Mariborčani, pa čeprav so tudi tokrat pogrešali nekatere poškodovane igralce. Izbranci Darka Milaniča tako ostajajo trdno na prvem mestu in še brez poraza. Na drugi strani so Velenjčani izgubili petič na zadnjih šestih tekmah. Favorizirani Mariborčani so od začetka prevladovali na igrišču in v 25. minuti po strelu z glavo Luke Uskokovića tudi povedli.

V nadaljevanju so vijolični le podvojili prednost. Dino Hotić je na drugi vratnici z glavo zabil svoj šesti gol v sezoni, nato pa v drugem polčasu dosegel še enega in s sedmimi goli v prvenstvu prevzel vodstvo med strelci prve lige.

Pri Rudarju, ki ima po novem v svojih vrstah tudi Žigo Škofleka (vstopil je na začetku drugega polčasa – prvič je v dresu Rudarja zaigral tudi Haris Dedić), je bil še najnevarnejši Nejc Pušnik, a tudi bolj napadalna igra v drugem polčasu ‘rudarjem’ ni prinesla vsaj častnega gola, čeprav so Mariborčani od 80. minute dalje igrali brez Vilerja, ki je dobil drugi rumeni karton. Rudar je trenutno s 7 točkami, skupaj s Krškim, na zadnjem mestu lestvice, Mura uhaja z dve točki, Triglav Kranj in Celje pa že za pet.

Rudar bo že v nedeljo ob 16. uri na stadionu ob jezeru gostili Domžale.