Maribor odnesel vse točke

Velenje – Nogometaši velenjskega Rudarja, ki so zakockali nekaj lažjih tekem, sedaj padajo proti drugemu delu lestvice. V 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije so danes doma izgubili proti Mariboru z 1:3 (0:1).

Mariborčani so V Velenju po levjem deležu Marcosa Tavaresa prišli do pričakovane zmage, s katero so se vsaj začasno prebili na vrh prvenstvene lestvice, kjer imajo dve točki prednosti pred Olimpijo. To v četrtek čaka obračun v Kidričevem.

Mariborčani so imeli v prvem polčasu žogo več v posesti, a so povedli šele v 45. minuti, ko je Mitja Viler podal z desne strani, Luka Zahović je žogo podaljšal do Tavaresa, ta pa jo je poslal v levo stran velenjskega gola. V drugem polčasu je v 59. minuti Tavares izboljšal svoj strelski izkupiček, ko je zadel z natančnim nizkim strelom z roba kazenskega prostora. Zdaj le še za zadetek zaostaja za vodilnim strelcem prvenstva Matejem Poplatnikom iz Triglava.

V 75. minuti so po kotu z desne strani Velenjčani zmanjšali zaostanek, po podaji Anžeta Piška je bil v skoku najvišji Jaka Bijol in zadel za 1:2. V 84. minuti je Zahović dosegel svoj enajsti zadetek v sezone in osmega na zadnjih šestih tekmah, potem ko je unovčil podajo Dareta Vršiča.

Velenjčani bodo v 31. krogu v soboto gostovali v Krškem.