Maribor odnesel celo kožo

Velenje, 13. oktobra – Nogometaši velenjskega Rudarja so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 1:2 (1:0). Mariborski junak tekme je bil Damjan Bohar, ki je z golom v 82. minuti prekinil velenjski niz štirih tekem brez poraza.

Domači so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, prizadevanja pa so izkoristili je v 34. minuti. Ilja Antonov s svoje polovice igrišča podal proti Maryju, Jasmin Handanović se je odločil za posredovanje, ki pa se je zanj slabo razpletlo. Mariborski vratar je zgrešil žogo, Mary pa darila ni zapravil. V drzugem polčasu je Maribor nekoliko več napadal, kar se mu je obrestovalo v 52. minuti, ko je Jasmin Mešanović z močnim ter natančnim strelom zadel za 1:1.

V 82. minuti sta rezervista, izkušena Marcos Tavares in Dare Vršič, začela akcijo, žogo spravila do Boharja, ki je z roba kazenskega prostora neoviran natančno odmeril strel in zadel za 2:1.Ko je v 88. minuti rdeči karton dobil Josip Tomašević, je bilo velenjskega upanja dokončno konec.

Rudar Velenje bo v 13. krogu prihodnjo nedeljo igral proti Krškemu.