Maja naj atletinja leta

Portorož – Velenje – Atletska zveza Slovenije je v Portorožu na tradicionalni prireditvi nagradila najuspešnejše predstavnike kraljice športa za leto 2015. Za naj atleta minule sezone sta bila izglasovana šprinterka Maja Mihalinec in skakalec s palico Robert Renner. Mihalinčeva, članica Atletskega kluba Velenje,  ki vadi pod vodstvom Srdjana Djordjevića, je bila priznanja zelo vesela. Povedala je, da je bila letošnja sezona njena najuspešnejša doslej, hkrati pa lepa popotnica za olimpijsko leto. V letošnji sezoni je pokazala izjemen napredek v najhitrejših atletskih disciplinah. Na balkanskem članskem prvenstvu je kot edina predstavnica Slovenije osvojila kar dve medalji, od tega zlato na 100 m. Maji je uspel tudi  poglavitni cilj sezone: uvrstitev na Svetovno prvenstvo v atletiki, kjer je bila edina Slovenka, ki je nas je zastopala v dveh atletskih disciplinah. S prebojem v polfinale na 200 m je več kot upravičila svoj nastop ter z 19. mestom in izpolnjeno olimpijsko normo postala tudi najuspešnejša slovenska atletinja na najpomembnejši atletski tekmi sezone.