Gorenje Velenje do novih točk

Trebnje – Tako kot so pričakovali, so imeli varovanci trenerja Verdineka pred sabo zelo zahtevno tekmo. Kljub težavam so jo opravili uspešno in v 20. krogu lige NLB v gosteh premagali trebanjski Trimo z 22:20 (9:8). Velenjčani so v vselej vročem Trebnjem osvojili obe točki, Dolenjci pa so doživeli deveti poraz.

Dolenjsko-štajerski obračun je bil zelo trd, obe ekipi sta več pozornosti namenili igri v obrambi, število doseženih golov na eni in drugi strani zgovorno priča o tem. Velenjčani so sijajno odprli obračun in povedli s 4:1, a so gostitelji do odmora skoraj nevtralizirali primanjkljaj.

Drugi polčas je bil preslikava prvega. “Ose” so si v 35. minuti priigrale lepo zalogo v golih (13:9), v 47. minuti pa je njihova prednost znašala zgolj zadetek (16:15). V zadnjih desetih minutah se je nadaljeval boj za vsak košček igrišča, po velenjskem vodstvu z 21:18 v 57. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Šaleško dolino.

V velenjski ekipi je bil najbolj razigran Matic Verdinek, dosegel je pet golov.

Velenjska ekipa bo  v naslednjem krogu gostila Dol TKI Hrastnik. Tekma bo v Rdeči dvorani v sredo, 6. marca, ob 19. uri.